X

  • Blog

Skandynawskie opowieści

Ponieważ chwilowo udało mi się z grubsza ogarnąć swoje przyziemne, egzystencjalne sprawy, mam nareszcie trochę czasu na zaległe kawy/piwa/pizze i wszystko inne, co obiecałam znajomym. I tak sobotnie popołudnie przegadałam z A., umówiłyśmy się na skandynawskie opowieści - moje kopenhaskie, jej prosto ze Sztokholmu. Oczywiście na tym się nie skończyło - nad wrocławskimi przygodami też trzeba było podebatować.

Miejsca na takie rozmowy nie mogłyśmy wybrać lepszego:) Już jakiś czas temu w oko wpadła mi nowa kawiarnia otworzona przy Placu Bema, nazwana ot, tak po prostu Bema Cafe. Nareszcie udało mi się ją obejrzeć własnoocznie. I jak się zdziwiłam! Kawiarnia jest malutka! Całą przestrzeń budują lustra, jasne kolory i jeszcze jeden sprytny zabieg. Otóż w pierwszej chwili nawet nie zauważyłam, że nieregularne, ścięte od strony przejścia stoliki nie są jednakowe. W rzeczywistości każdy z nich jest coraz mniejszy w miarę oddalania się od wejścia. Ten perspektywiczny chwyt naprawdę skutecznie wydłuża optycznie pomieszczenie.

Wystrój kawiarni utrzymany jest w odcieniu stylu skandynawskiego, przełamanego industrialnym minimalizmem - na ścianach surowy beton, meble z jasnego drewna, które dopełniają dodatkowo beże i biel. Do tego duże okna i oświetlenie w postaci swobodnie wiszących żarówek i niedużych form przypominających lampiony. Wielki plus za pomysłową ścianę z poduszek, przymocowanych za pomocą gumek do płyty z grubej sklejki. Ale i tak najbardziej zachwyciła mnie podłoga w łazience - przepiękna czarno-biała mozaika! Łazienka też oczywiście malutka, ale po raz kolejny wielkie lustro na jednej ze ścian zapobiega ewentualnym napadom klaustrofobii. Ogólnie pięknota:)

Projekt kawiarni wykonała pracownia Shi z Wrocławia (http://www.shi-pp.pl/portfolio-galeria.php?id=30), poniżej zdjęcia zaczerpnięte ze strony Studia Fotograficznego Meluzyna (http://meluzynastudio.blogspot.com/2013/03/bema-cafe-fotografia-wnetrz.html)

« Previous Post

ONE COMMENT ON THIS POST To “Skandynawskie opowieści”

  1. Okna skandynawskie 19 czerwca 2015 at 19:45

    Bardzo interesujacy artykul. Bede tu zagladac czesciej :)