X

  • Blog

DAC – The Danish Architecture Centre

Tym razem odwiedziłam Centrum Architektury w Kopenhadze, udało mi się zobaczyć wystawę poświęconą realizacjom grupy Zaha Hadid Architects. Rewelka:) Zaha Hadid, architekta pochodzenia iracko-brytyjskiego jest jedną z niewielu kobiet z takimi osiągnięciami na arenie międzynarodowej. Jak napisano na stronie DAC: "She also happens to be the only woman in the "premier league" of architecture, and the first female architect to receive the prestigious Pritzker Architecture Prize - "the Nobel Prize of architecture"."

Projekty niesamowite. Makiety w postaci wydruków 3D wyglądają jak rzeźby, przywodzą na myśl struktury organiczne, zdają się przeczyć prawom fizyki. Kapelusze z głów przed panią architekt! I jakoś tak miło, że to kobieta;)

Poza makietami można było obejrzeć projekty w wersji papierowej. Patrząc na ilość rzutów i przekrojów konieczną do przedstawienia całości budynku, te które wykonuję na studiach naprawdę są niczym;)

Sam budynek muzeum dla mnie idealny:) Stary spichlerz, odnowiony i zadbany. Wewnątrz "wyczyszczony" ze wszystkich zbędnych elementów. Na tle białych ścian przepięknie prezentuje się zabytkowa drewniana konstrukcja.

« Previous Post
Next Post »